Tuneliai, laisvai pastatomi ištisus metus

Oferujemy tunele wolnostojące, przeznaczone do intensywnej uprawy warzyw i kwiatów, do produkcji szkółkarskiej oraz do celów magazynowych.

Tunele wolnostojące całoroczne pokrywane są podwójną pompowaną folią. Po uzyskaniu poduszki powietrznej otrzymuje się wysoką termoizolację, co bezpośrednio wpływa na koszty ogrzewania, a co za tym idzie – na koszty całej produkcji. Podwójna pompowana folia, dzięki poduszce powietrznej stale utrzymanej przez system pomp sterowanych czasowo, optymalizuje zużycie energii i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo obiektu.

Solidna konstrukcja zmontowana jest z profili stalowych ocynkowanych, gwarantując pełną ochronę antykorozyjną. Pokrycie mogą stanowić płyty PCV albo pojedyncza lub podwójna warstwa folii o właściwościach antykondensacyjnych, uodpornionej na działanie promieniowania UV. Między warstwami folii utrzymywane jest odpowiednie ciśnienie powietrza, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i stałe napięcie powłoki. Oznacza to, że konstrukcje tego typu wymagają minimalnej ilości energii do zapewnienia optymalnego klimatu dla danej uprawy.

Parametry tuneli foliowych AGRO-SUR:

Przy wykonawstwie wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie firmy oraz autorskie rozwiązania, co pozwala uzyskać wydłużoną żywotność folii przy optymalnej przepuszczalności świetlnej.

  • szerokość nawy: 7 m, 8 m, 9 m, 9,60 m, 10 m, 12 m;
  • odległość miedzy słupami: 2 m;
  • wysokość odcinka prostego: od 1,50 m do 2,20 m;
  • wietrzenie: górne, po długości dachu;
  • folia u dołu montowana na klips.

Wyślij zapytanie

Zalety tuneli wolnostojących AGRO-SUR

Idealny klimat przez cały rok
Dzięki automatycznym systemom sterowania urządzeniami w cieplarni
Oszczędność
Niższy koszt budowy w porównaniu do kosztów budowy szklarni
Szybkość
Krótki czas montażu i pokrycia folią lub płytami PCV
Przepuszczalność świetlna
Dobre przenikanie światła naturalnego
Funkcjonalność
Wielosezonowa trwałość i wszechstronne zastosowanie
Jakość
Zgodność z europejskimi normami i przepisami, zalecanymi dla konstrukcji stalowych

Zalety tuneli wolnostojących AGRO-SUR

Tunele foliowe wolnostojące to rozwiązania, które cieszą się coraz większą popularnością wśród Polek i Polaków. Biorąc pod uwagę ilość ich zalet, trudno się dziwić, że wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Jakie mają atuty?

Idealny klimat przez cały rok

Zmienność warunków atmosferycznych, która ma miejsce w Polsce, może nieść ze sobą przykre konsekwencje dla roślinności. W najlepszym wypadku proces rozkwitu zostanie zahamowany, w najgorszym roślina może uschnąć lub zgnić. Okres wegetacyjny w naszym kraju przypada raz do roku (zaczyna się w ostatnim okresie wiosennych przymrozków i trwa aż do pierwszych przymrozków w jesieni), jednak nie zawsze w trakcie jego trwania występują idealne warunki. Czasami warunki pogodowe – na przykład za niska temperatura lub mała ilość opadów – krzyżują plany hodowcom lub ogrodnikom. Aby mieć pewność, że rośliny będą miały doskonały klimat przez cały rok, warto wybrać wolnostojące tunele foliowe.

Oszczędność

W porównaniu ze szklarniami cena tuneli foliowych jest niezwykle przystępna. To dobra opcja dla osób, które nie dysponują dużym budżetem, a chcą mieć pewność, że rośliny będą miały idealne warunki.

Szybkość

Tunele foliowe to konstrukcja, która ma niewiele elementów. Przekłada się to na szybki montaż. Wystarczy jedynie połączyć ze sobą elementy szkieletu konstrukcji, a następnie pokryć go foliową powłoką.

Przepuszczalność świetlna

Kolejną zaletą tuneli foliowych jest dobra przepuszczalność naturalnego światła. Dzięki temu, że tunel przepuszcza promienie słoneczne, we wnętrzu panuje optymalna dla roślin atmosfera.

Funkcjonalność

Tunele foliowe mają wszechstronne zastosowanie. Dzięki temu, że są trwałą konstrukcją, można je bez obaw wykorzystywać przez cały sezon.

Jakość

Dostępne w ofercie AGRO-SUR tunele foliowe to produkty spełniające najwyższe standardy. Wszystkie nasze modele są zgodne z europejskimi normami oraz przepisanymi, które są zalecane w przypadku konstrukcji stalowych.