Jakie są rodzaje stołów do szklarni?

Opublikowano: 13 grudnia 2022

Przedsiębiorcy zajmujący się uprawami w szklarniach ogrodowych dla ułatwienia codziennych obowiązków korzystają ze stołów produkcyjnych. Rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ułatwia realizację zadań pracownikom, a przy tym ułatwia podawanie wody i nawozów dla roślin. Stoły ogrodnicze do szklarni to dobry sposób, aby poprawić efektywność pracy.

Stoły produkcyjne

Jednym z elementów wyposażenia szklarni ogrodowej są stoły produkcyjne. Konstrukcje powstają przy wykorzystaniu ergonomii koncepcyjnej, co przekłada się na oszczędność pracy ludzkiej dzięki możliwości dostosowania np. wysokości stołu do zasięgu ramion pracownika. Stoły ogrodnicze do szklarni ułatwiają także doprowadzanie wody i substancji odżywczych do roślin, co pozwala oszczędzić czas i zapewnia kontrolę nad dawkami.

Stoły produkcyjne mogą występować w wersji zalewowej i przesuwnej. W pierwszym wariancie w meblach znajduje się system wanien, który umożliwia nawadnianie roślin od dołu. Pozwala to na optymalne zarządzanie ilością wody w różnych fazach wzrostu rośliny. W przeciwieństwie do oprysków, woda nie osadza się na liściach i kwiatach, co zmniejsza ryzyko pojawienia się np. pleśni.

Stoły do szklarni z certyfikatem Instytutu Spawalnictwa to potwierdzenie solidnej i trwałej konstrukcji, która przetrwa w Twojej firmie przez lata. Dodatkowo do zabezpieczenia blatów stołów, narożników i wzmocnienia podstaw blatów używa się aluminiowych powierzchni. Trwałość części zalewowej gwarantuje powierzchnia z polistyrenu profilowanego. Stoły do szklarni mogą pracować z różnymi systemami technologicznymi stosowanymi, co ułatwia dopasowanie ich do danej produkcji.

Jako producent szklarni z poliwęglanu i wyposażenia do nich, tworzymy rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojej produkcji. Skontaktuj się z nami i poznaj swoje korzyści ze współpracy.

Stoły ekspozycyjne

Stoły ogrodnicze do szklarni pełnią także funkcję ekspozycyjną. U producentów i w sklepach można spotkać stoły ekspozycyjne. Ich zadaniem jest promocja sprzedawanych produktów, a także łatwy dostęp dla potencjalnych klientów i pracowników obsługujących stanowisko. Przydatnym rozwiązaniem jest system nawadniania, np. zalewowy, który zapewnia równomierne rozprowadzanie cieczy do wszystkich eksponowanych roślin.

Stoły ekspozycyjne służą do prezentacji asortymentu bez dodatkowego nakładu pracy. Często wystarczy rozmieścić poszczególne rośliny, oznaczyć ich nazwy i przypiąć cenówki, aby klienci sami wybierali rośliny, które przypadną im do gustu. Meble łatwo dostosować do niemal każdej przestrzeni. Łatwo ustawić ich wysokość, a modele z kółkami prosto przestawić w inne miejsce. Rozwiązanie przydaje się podczas targów i wystaw, ale także w codziennej pracy.

Dużym udogodnieniem jest możliwość dostosowania parametrów stołu lub stołów do potrzeb Twojej produkcji. Jesteśmy producentem tego typu rozwiązań i możemy dopasować mebel do konkretnego obiektu i zoptymalizować jego funkcje pod specyfikę uprawy. Poprawi to warunki roślin i pozwoli osiągnąć zamierzone plony.

Szklarnia i jej wyposażenie

Jako producent szklarni z poliwęglanu pomagamy naszym klientom w zwiększeniu lub ulepszeniu technologii upraw. Poza samym obiektem, gdzie uprawia się rośliny, ważne jest także wyposażenie. Stoły do szklarni, czy to produkcyjne, czy ekspozycyjne ułatwiają i usprawniają pracę w hodowli tulipanów, Gerbery doniczkowej, ale także różnego rodzaju ziół, sałat czy roślin doniczkowych jak róże, kaktusy czy kalanchoe.

Stoły ogrodnicze do szklarni ułatwiają codzienne obowiązki, a jednocześnie kontrolę nad produkcją. Dla przykładu połączenie systemów nawadniania ze sterownik lub komputerem usprawnia proces nawadniania i może informować o dogodnym momencie na zbiory.

Jak wybrać stoły do szklarni?

Najlepiej zacząć od określenia wielkości powierzchni produkcji. Następnie warto zaplanować rodzaj upraw i wybrać rozwiązania, które ułatwią korzystanie ze stołów, a dzięki temu usprawnią szybkość realizacji zadań w firmie. Zakup tego rodzaju wyposażenia może przebiegać szybko i sprawnie. W tym celu warto sięgnąć po pomoc specjalisty, który podpowie Ci, jakie są dostępne możliwości i jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojej produkcji.

Potrzebujesz konkretnych rozwiązań? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.